STRONA GŁÓWNA        NASZ DOM        OKOLICA        POŁOŻENIE / DOJAZD        KOSZTY        GALERIA FOTOGRAFII        KONTAKT

 

Okolica

        

Club Villa jest położony 1280 m nad poziomem morza. Tuż obok znajdują się cztery wyciągi narciarskie. Do innych wyciągów można dojechać bezpłatnym autobusem. Możemy z dumą podkreślić, że nasz region narciarski jest obecnie zdecydowanie największy w Europie. Karnet narciarski Skiamade obejmuje wyciągi (850 km zjazdów, 250 wyciągów!) i dojazdy do Schladmingu i na lodowiec Dachstein (odl. 8 km). Cena na 6 dni w sezonie wynosi ok. 180 euro (dla dzieci 50% zniżki).

Jazda na nartach jest możliwa również latem - na lodowcu Dachstein (2700 m n.p.m.). 500 metrów od Domu znajduje się szkółka narciarska dla dzieci w różnym wieku z atrakcjami takimi jak wyciągi taśmowe, karuzele i zjeżdżalnie.

Przy Domu znajdują się trasy do narciarstwa biegowego (w Ramsau jest przygotowywane dziennie 150 km takich tras). Wieczorem wszystkie stoki są dobrze oświetlone. Dostępne są również tory saneczkowe o długości od 4 do 8 km. Dużą atrakcją są 3-godzinne kuligi po najpiękniejszych zakątkach naszego zagłębia turystycznego.

500 m od Domu znajduje się jeziorko rekreacyjno-kąpielowe a w centrum Ramsau kryta pływalnia a w niej 3 baseny.

Ponadto: niezliczona liczba szlaków turystycznych i wspinaczki górskiej, możliwość jazdy na rowerach górskich, korty tenisowe, szkółki paralotni, spadochroniarstwa i jazdy konnej (w hali lub w terenie), największe w Europie groty lodowcowe, kopalnie soli i piękne jeziora górskie.

Kilkadziesiąt kilometrów od Ramsau znajduje się Salzburg - miasto genialnego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta.

CLUB VILLA

A - 8972 RAMSAU, SCHILDLEHEN 101

Tel./fax: 0043.3687.81661, Mobil: 0043.664.4210391, E-mail: clubvilla@hotmail.com

 

© Copyright CLUB VILLA Beata, Aleksandra, Zygmunt Nicewicz RAMSAU 2010